Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
PZU Ślęza II bez niespodzianki na koniec sezonu

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W meczu 20. kolejki I ligi kobiet koszykarki PZU Ślęzy II MOS-u Wrocław przegrały z Widzewem Łódź i tym samym zakończyły swój debiutancki sezon na zapleczu Energa Basket Ligi Kobiet.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Starcie czerwonej latarni rozgrywek z drużyną z ligowej czołówki tylko przez pierwsze chwile było wyrównane. Zawodniczki Widzewa od samego początku chciały narzucić swoje warunki gry i jak najszybciej odskoczyć, ale żółto-czerwone dzielnie dotrzymywały kroku faworyzowanym rywalkom. Odpowiedzialność za zdobywanie punktów wzięła na swoje barki Aleksandra Mielnicka, która trafiła dwie trójki i była faulowana przy trzeciej próbie rzutu z dystansu, zamieniając wszystkie trzy osobiste na oczka. W efekcie po 6 minutach spotkania było 12:12.

Chwilę wcześniej trenerka Widzewa, Anna Chodera, poprosiła o przerwę i w żołnierskich słowach wyjaśniła swoim zawodniczkom, że nie ma tu miejsca na lekceważenie przeciwnika. Choć potrzebowały one chwili na przetrawienie tego przekazu, to po tym czasie zabrały się do pracy i realizacji założeń. Był to moment przełomowy, bo z remisu w cztery minuty zrobiło się 13 punktów przewagi dla gości. Trzypunktowe trafienie Sary Pająk niemal równo z syreną kończącą pierwszą kwartę zmniejszyło ten zapas do okrągłej, dziesięciopunktowej różnicy.

Pająk trafiła także na otwarcie drugiej kwarty, ale ponownie ton wydarzeniom zaczęły nadawać koszykarki Widzewa, zdobywając 11 punktów z rzędu, po których na tablicy wyników było 36:18 dla przyjezdnych. W międzyczasie o przerwę poprosił trener Jarosław Krysiewicz, ale na efekty rozmowy ze swoimi zawodniczkami musiał trochę poczekać. Dopiero po 2 minutach od time-outu akcję 2+1 przeprowadziła Adrianna Ryng i zachęciła swoje koleżanki do odrabiania strat. Ta sztuka się udała, bo ostatni fragment przed przerwą PZU Ślęza II wygrała 12:4, dzięki czemu wyrównała stan drugiej kwarty i powróciła do status quo z pierwszych 10 minut.

Druga połowa to już jednak pełna kontrola Widzewa. Koszykarki z Łodzi rozkręciły się po kilku minutach trzeciej kwarty i ponownie zanotowały serię punktową, tym razem najbardziej imponującą w meczu - 19:0. Widzewianki zagrały agresywniej w defensywie, wymuszając dużo błędów technicznych, co skutkowało łatwymi punktami w kontrze. Żółto-czerwone w tej części meczu popełniły aż osiem strat. Gdy wreszcie Karolina Szarszaniewicz przełamała niemoc swojego zespołu, było już 62:36 dla gości i emocje w tym meczu już dawno dobiegły końca.

Czwarta kwarta była tylko dopełnieniem formalności. Trenerka Widzewa rotowała składem przed zbliżającymi się play-offami w grupie B, spadło także tempo gry, a i same koszykarki klubu z Łodzi nie uprzykrzały już swoim przeciwniczkom życia tak bardzo jak przez poprzednie 20 minut. Ten układ okoliczności pozwolił zawodniczkom PZU Ślęzy II dotrzymywać kroku rywalkom tak, jak przez kawałki pierwszej i drugiej kwarty. W efekcie prowadzenie Widzewa urosło tylko o jedno oczko, a ostatnim akcentem sezonu w wykonaniu wrocławianek była imponująca trójka w wykonaniu Aleksandry Mielnickiej równo z syreną.

Zespół PZU Ślęzy II MOS-u Wrocław na przestrzeni całego sezonu zrobił ogromny postęp, a to było najważniejszym celem tej drużyny. Przed młodymi koszykarkami 1KS-u jeszcze wiele pracy, ale są już bogatsze o zestaw doświadczeń, które na pewno zaprocentują w przyszłości. Za ambicję i zaangażowanie przez ostatnie miesiące należą im się brawa i podziękowania.

PZU Ślęza II MOS Wrocław - Widzew Łódź 51:78 (15:25, 15:15, 6:22, 15:16).

PZU Ślęza II: Mielnicka 14, Ryng 11, Pająk 6, Dubiel 5, Jasińska 5, Szarszaniewicz 4, Niżyńska 4, Harasimów 2, Czymerska 0, A. Skowron 0, Łukasik 0, Zieniewicz 0.

Widzew: Stępień 21, Gala 13, Gzinka 10, Bandoch 9, Janicka 7, Tomasik 7, Kudelska 6, Miazek 3, Pawlak 2, Ozga 0, Chojnacka 0, Stuleblak 0.